عایق رطوبتی نانو

بهترین روش برای عایق کاری استخر|ضد آب کننده قدرتمند نانو|آب بندی استخر

با سلام خدمت همراهان گرامی سایت نانو سازه در خدمت شما هستیم با یک مقاله دیگه از سلسله مقالات عایق رطوبتی نانو و این مقاله برای آب بندی استخر می باشد که در آن بهترین روش های موجود را خدمت شما عزیزان توضیح می دهیم.

با توجه به مقالات گذشته همه شما عزیزان متوجه این موضوع شدید که روش عایق رطوبتی نانو نسبت به روش های قدیمی بهترین شیوه برای جایگزین کردن نسبت به ایزوگام و … می باشد.

در این مقاله می خواهیم راجع به یک موضوع مهم دیگه که خیلی از کشاورزان و دوستان عزیز دیگه درگیر با این موضوع هستند و می خواهند استخر خود را ضد آب یا به اصلاح عایق کاری کنند و مدام دچار روش های گوناگون هستند.

  • آیا می دانید بهترین روش عایق کاری استخر آب کدام است ؟
  • آیا از روش های قدیمی آب بندی استخر خسته شده اید؟
  • آیا روش های قدیمی پاسخگو شما نبوده است ؟

با ما در این مقاله همراه باشید تا یک توضیح کاملی در مورد عایق کاری استخر ها را به شما عزیزان بدهیم و با هم روش های مختلف را بررسی کنیم.

مهترین فاکتور و خصوصیت استخر ها

یکی از مهمترین خصوصه استخر ها آب بندی کردن آنهاست . قطعا همه کسانی که در منزل ویا برای استفاده های دیگر از استخر ها استفاده می کنند به خوبی اهمیت این موضوع را می دانند.

آب بندی استخر همه به دلیل خصوصیت منحصر به فردش نیازمند دقت بالایی می باشد که لازم است عزیزان قبل از اجرا نسبت به این موضوعات توجه ویژه ای داشته باشند.

از جمله مواردی که می تواند باعث تمایز آب بندی استخرها با سایر سازه های آبی مانند مخازن آب یا فاضلاب می باشد می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

  • تغییرات دمایی آب و انبساط و انقباض ناشی از آن در سازه استخر
  • عدم دسترسی به بدنه استخر در بسیاری از مواقع که به علت اجرای پوشش نهایی مانند کاشی کاری امکان تعمیرات ثانویه ناممکن ، سخت و هزینه بر می باشد.
  •  جابجایی و نشت در بدنه به علت اینکه در بسیاری از مواقع استخرها با استفاده از مصالح سنتی مانند آجر و یا بلوک ساخته می شوند و این امر به علت ناهمگن بودن سازه می تواند منجر به ایجاد ترک و یا جابجایی های هر چند کوچک گردد که به نوبه خود می تواند باعث ایجاد نشتی هایی در استخر گردد.
  • اجرای سازه در پارت ها کوچک به علت ساخت سنتی که منجر به ایجاد درزهای مختلف اجرایی می گردد.
  • عدم امکان آب بندی به صورت فار منفی به علت نا پیدا بودن محل نفوذ آب و در پاره ای از مواقع عدم دسترسی به پشت دیوار استخر.

روش های آب بندی استخر

چنانچه می خواهید بدون مطالعه ادامه این مقاله سریع بهترین روش آبندی استخر را از زبان کارشناسان ما بشنوید می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره تماس

09154081651

09303907761

مهندس پهلوان تماس حاصل نمایید. تا تمامی روش ها آبندی استخر خدمت شما دوست عزیز توضیح داده شود.

 

استخر ها با شیوه های مختلفی قابل آب بندی هستند :

۱.آب بندی بنا در طول اجرا با استعمال از اجرا نوار آب بند ( واتراستاپ پی او سی یا این که بنتونیتی ) – این سیستم به علت اینکه در اکثری از مواقع به علت اشتباهات اجرایی شاهد ساخت نقاط ضعیف در بتن و درزهای اجرایی میباشیم ، در غایت مستلزم آب بندی ثانویه است.

 

۲.اجرای لایه های آب بندی سنتی مانند اجرای پلاستر ، نرمه ماسه سیمان با مواد آب بند یا این که چسب بتن – این سیستم به علت وجود درزهای اجرایی در خویش ، خویش می‌تواند سبب به عدم اجرای آب بندی قطعی گردد.

۳.اجرای پوشش های این سیستم به علت محدودیتهای ذاتی ژئوممبرین در استخر های کشاورزی مطلوب بوده و کاربرد خیر و خوبی در استخر های شنا به ندارد. چرا کخ حود دارنده نمای قابل قبولی به علت رنگ آن نبوده و چسبندگی لازم را برای اجرای کاشی ندارد. قابل ذکر میباشد این سیستم برای استخر یا این که مخازن آب کشاورزی و رشد ماهی که دارنده بعدها پهناور هست به خصوص در مواردی که عملیات بنا ای چهره نگرفته و بستر عمل فقط خاکی یا این که شفته آهک میباشد به نظر سرعت بالای اجرا و اقتصادی بودن آیتم بهتر هست.

۴.اجرای پوشش های آب بندی پلی یورتان که با دقت به زیبایی و دکوراتیو بودن میتواند آیتم خیر و خوبی به خصوص در مواردی که قصد اجرای کاشی نیست است- از پاراگراف خطاها ان می شود به تخصصی بودن اجرای آن اشاره نمود.

۵.اجرای پوشش های نفوذگر کریستال شونده – این پوشش های در حالتی که که بدنه استخر بتن دارای اسلحه باشد قادر است به کاربرده گردیده و اثرگذار باشد اما قابلیت اجرای آن در استخر های بلوکی و آجری با لایه پایانی پلاستر ندارد.

۶.اجرای پوشش های سوپر الاستومری شالوده سیمانی –اکرلیکی : در واقع به یقین متخصصی و نگارنده این متن ، با اعتنا به تجارت مو جود و موقعیت مختص مشروح در ابتدا ، این سیستم شایسته ترین آیتم برای آب بندی استخر ها است .

از گزاره مزایای این پوشش ها می شود به انعطاف پذیری بالا و تحمل تنش های ناشی از انبساط و انقباض ، ساخت پل بر روی رخنه‌ و بتن های کرمو ، یکپارچه و سوای درز بودن ، مقاومت خوب در قبال سولفات و کلر ، چسبندگی عالی ، قابلیت و امکان اجرای کاشی و سرامیک و عدم اجرای تخصصی اشاره نمود. این پوشش های که دارنده دو جز می‌باشد به راحتی با استعمال از غلطک ، برس و یا این که اسپری بر روی سطح بتن قابل انجام است. از گزاره ایرادات عدم آب بندی استخر ها ، علاوه بر کاهش آب ، قابلیت و امکان نشت بنا ، ظواهر نا خوشگل می شود به خوردگی آزماتور ها به علت طولانی تر شدن کلر به آب استخر و تخریب استخر اشاره نمود.

در واقع می قدرت اذعان نمود عدم اطلاع از ساختار فیزیکی بنا هیدرولیکی مهم‌ترین ادله عدم دریافت فیض از اشکال مواد عایق رطوبتی استخر میباشد. بازنگری های ظریف و قابل لمس از بنا هیدرولیکی در سوی گزینش عایق رطوبتی استخر سبب ساز به کاهش مخارج احتمالی بعدی و حتی کاهش هزینه گزینش مواد آب بندی استخر می‌شود.

پودرهای نفوذ گیر

 

اشکال پودرهای نفوذگیر و مواد زودگیر و آنی گیر رطوبتی و گونه های مورد ها شبیه در تیم پودری عایق رطوبتی استخر قرار می‌گیرند. این مواد که ظواهر پودری دارا هستند میتوانند در مقابل جریانهای گوناگون آب در سمت و سوی فشار منفی به آب بندی استخر برگردد.

در مقابل عایق های پلیمری دو جزیی و عایق اکرلیکی دوجزیی در تیم مایع عایق رطوبتی استخر قرار دارا هستند.این گونه مواد روی بتن و سیمان آخرین اجرا گردیده و با ساخت لایه حفظ کننده روی بتن و سیمان عملا از هدر رفتن آب پرهیز بعمل میاورند و از این نظر جزو شایسته ترین مواد عایق رطوبتی استخر می‌باشند.

این جور مواد به راحتی قابل انجام و ترمیم هستند و حتی‌در موردها به کار گیری از عایق پلیمری دو جزیی قابلیت عملیات رنگ استخری نیز به طور هم زمان موجود هست. یکی‌از دیگر از این دسته عایقها عایق قیری است. این عایق گستردگی ویژه ای در پرهیز از ورود آب هاب سطحی و زیرسطحی به درون استخر داراست.

اجرای یک لایه از عایق قیری برروی دیواره بیرونی علاوه بر دوری از عدم ورود آب های زیرسطحی به باطن استخر می توند به قدمت استخر افزوده واستخر را از گزند هجوم کلرات و سولفاته شدن مراقبت کند. اجرای این لایه عایق رطوبتی استخر به تمام پیمانکاران وسازندگان استخر و منابع هیدرولیکی اکیدا سفارش می‌گردد.

بعد از انجام عملیات کف سازی می اقتدار یک لایه از این مواد را روی بتن مگر به کارگیری نموده و بتن پایانی را انجام بخشید . این کار سبب ساز عدم ورود آب زیرزمینی به درون پیاله استخر می‌شود که نهایتا منجر نگهداری کیفیت بنا هیدرولیکی و قدمت طولانی رنگ استخر آیتم استعمال خواهد شد.

 

امیدوارم که این مقاله براتون مفید واقع شده باشه نظرات خودتون را حتما با ما در میان بگذارید.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا